Przejd┼║ do tre┼Ťci

Cicha Ziemia

• Park Podzamcze, przy fontannie ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ

Wst─Öp wolny

W ramach cyklu ­čŹô CHWACKO ­čŹô MOK Olsztyn zaprasza na najnowsz─ů edycj─Ö kina plenerowego w Parku Podzamcze! Tym razem koncentrujemy si─Ö na kinie polskim, a wszystkie spotkania filmowe odbywaj─ů si─Ö tradycyjnie w kolejne poniedzia┼éki lipca i sierpnia nieopodal fontanny ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ.

­čôŻ´ŞĆ Ostatni seans tego lata to projekcja doskona┼éego filmu  ­čĹë ÔÇ×Cicha ziemiaÔÇŁ w re┼╝yserii Agi Woszczy┼äskiej. Seans odb─Ödzie si─Ö 21 sierpnia o godz. 21:00.

­čŹô

Tytu┼éowa cisza nie ma w sobie nic sielskiego, cho─ç akcja filmu rozgrywa si─Ö w wakacje, na w┼éoskiej wyspie, gdzie wynajmuj─ů dom z widokiem Anna (Agnieszka ┼╗ulewska) i Adam (Dobromir Dymecki). Z daleka, jak wiadomo, widok jest pi─Ökny, dlatego ma┼é┼╝e┼ästwo woli zachowa─ç dystans (fantastycznie uchwycony w zdj─Öciach Bartosza ┼Üwiniarskiego, operatora ÔÇ×Niepami─ÖciÔÇŁ Christosa Nikou). Pe┼éna lod├│wka, pe┼éne portfele, zabezpieczone alarmem drzwi i r├│wnie szczelnie zamkni─Öte oczy gwarantuj─ů im ochron─Ö przed kontaktem z rzeczywisto┼Ťci─ů ÔÇô do czasu, gdy odkryj─ů, ┼╝e w posiad┼éo┼Ťci nie dzia┼éa basen. Usterka, kt├│rej natychmiastowej naprawy ┼╝─ůdaj─ů, niebezpiecznie rozszczelni jednak ich stref─Ö komfortu, powoduj─ůc przeciek, kt├│rym do wygodnego, zautomatyzowanego ┼╝ycia pary wedr─ů si─Ö chaos, strach i ┼Ťmier─ç. A b┼éoga cisza oka┼╝e si─Ö zwyk┼é─ů zmow─ů milczenia.

­čŹô

Trzymaj─ůcy w napi─Öciu film Agi Woszczy┼äskiej pozwala, by pod g┼éadk─ů powierzchni─Ö powolutku podchodzi┼éy wrz─ůce emocje. Ale zagro┼╝ony ma┼é┼╝e┼äski status quo to tylko metafora szerszej, politycznej alienacji i oboj─Ötno┼Ťci, z jak─ů od lat obserwujemy unosz─ůce si─Ö na wodzie trupy. Do motywu utraconej niewinno┼Ťci odsy┼éa zreszt─ů obsada: w roli nurka wyst─ůpi┼é tu sam Jean Marc-Barr, bohater kultowego ÔÇ×Wielkiego b┼é─ÖkituÔÇŁ.

­čŹô

Od czasu premiery ÔÇ×Cichej ziemiÔÇŁ na festiwalu w Toronto granice rzeczywisto┼Ťci gwa┼étownie si─Ö przesun─Ö┼éy ÔÇô znajduj─ů si─Ö teraz tu┼╝ pod naszymi oknami. I cho─ç to gorzka konstatacja, brawurowy debiut polskiej re┼╝yserki doskonale trafia w sw├│j czas.

Reżyseria: Aga Woszczyńska
Wyst─Öpuj─ů: Dobromir Dymecki, Agnieszka ┼╗ulewska, Jean-Marc Barr, Alma Jodorowsky
Kraj produkcji: Polska, Włochy, Czechy
Rok produkcji: 2021
Język oryginalny: polski, angielski, francuski, włoski
Gatunek: dramat
Czas trwania: 113 min.

[opis dystrybutora: https://gutekfilm.pl/cicha-ziemia-woszczynska]

­čŹô

Wszystkie filmy cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn b─Ödziecie mogli obejrze─ç w Parku Podzamcze, nieopodal fontanny ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ.

KINO PL_enerowe
CICHA ZIEMIA, reż. Aga Woszczyńska (113 min.)
21 sierpnia (poniedziałek) / godz. 21:00
Park Podzamcze, przy fontannie ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ
Wst─Öp wolny

Sponsorem cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn jest Michelin Polska.
Partnerem cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn jest Casablanca Restauracja.

Pozostałe projekcje cyklu KINO PL_enerowe:

26.06 PN 21:30PIOSENKI O MI┼üO┼ÜCI, re┼╝. Tomasz Habowski (90 min.),  najwi─Ökszy przeb├│j ostatniego festiwalu w Gdyni,
10.07 PN 21:30SWEAT, re┼╝. Magnus von Horn (100 min.), nowy rodzaj samotno┼Ťci w czasach social medi├│w,
24.07 PN 21:00 / IO, re┼╝. Jerzy Skolimowski (86 min.), opowie┼Ť─ç o nas samych, odbijaj─ůcych si─Ö w wilgotnych oczach osio┼éka,
31.07 PN 21:00 / SILENT TWINS, reż. Agnieszka Smoczyńska (113 min.), wizjonerski film jako studium toksycznej więzi, artystycznego geniuszu i kobiecego buntu,
14.08 PN 21:00 / G┼üUPCY, re┼╝. Tomasz Wasilewski (115 min.), opowie┼Ť─ç o biologiczno┼Ťci, wi─Özach krwi, pierwotnych impulsach i ich zderzeniu z rodzin─ů.

Dowiedz si─Ö wi─Öcej

udost─Öpnij

Newsletter

Zapisz si─Ö do Newslettera, aby by─ç na bie┼╝─ůco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski O┼Ťrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodz─ůce wydarzenia

Letni Uniwersytet im. Ambro┼╝ego Kleksa

Letni Uniwersytet im. Ambro┼╝ego Kleksa to wakacyjny cykl animacyjno-edukacyjny inspirowany fabu┼é─ů ksi─ů┼╝ek Jana Brzechwy, ciesz─ůcych si─Ö popularno┼Ťci─ů w kolejnych pokoleniach czytelnik├│w i stanowi─ůcych fenomen polskiej kultury i popkultury.

czytaj wi─Öcej

Letni Uniwersytet im. Ambro┼╝ego Kleksa