XLV Olsztyńskie Koncerty Organowe

Jarosław Tarnowski

• Bazylika konkatedralna św. Jakuba

W ramach cyklu 🍓 CHWACKO 🍓 MOK Olsztyn zaprasza na najnowszą odsłonę dorocznych koncertów muzyki organowej! Podczas XLV Olsztyńskich Koncertów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego bazylikę konkatedralną św. Jakuba raz jeszcze wypełnią przepiękne dźwięki prawdziwych arcydzieł muzyki. W każdą niedzielę (i jeden wtorek) lipca i sierpnia po raz kolejny udowodnimy, że klasyka wcale nie musi być nudna!

Jarosław Tarnawski (organy)
🎵 Program koncertu
• Feliks Nowowiejski (1877–1946)
– Toccata i Fuga z Symfonii a-moll op. 45 nr 6
• Gaston Litaize (1909–1991)
– Lied (z cyklu Douze Pièces pour Grand Orgue)
• Louis Vierne (1870–1937)
– III Symfonia fis-moll op. 28
– I Allegro maestoso
– II Cantilène
– III Intermezzo
– IV Adagio
– V Final

Wszystkie koncerty XLV Olsztyńskich Koncertów Organowych tradycyjnie odbędą się w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba przy ul. Staszica 5 w kolejne niedziele (i jeden wtorek) lipca i sierpnia o godz. 20:00. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Organizacja XLV Olsztyńskich Koncertów Organowych:
– Parafia św. Jakuba w Olsztynie
– MOK Olsztyn
Dyrektor artystyczny: Jarosław Tarnawski

XLV OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Jarosław Tarnawski (organy)
20 sierpnia (niedziela) / godz. 20:00
Bazylika konkatedralna św. Jakuba

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa to wakacyjny cykl animacyjno-edukacyjny inspirowany fabułą książek Jana Brzechwy, cieszących się popularnością w kolejnych pokoleniach czytelników i stanowiących fenomen polskiej kultury i popkultury.