Przejd藕 do tre艣ci

Jaros艂aw Tarnowski

• Bazylika konkatedralna 艣w. Jakuba

Wst臋p wolny

W ramach cyklu 馃崜 CHWACKO 馃崜 MOK Olsztyn zaprasza na najnowsz膮 ods艂on臋 dorocznych koncert贸w muzyki organowej! Podczas XLV Olszty艅skich Koncert贸w Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego bazylik臋 konkatedraln膮 艣w. Jakuba raz jeszcze wype艂ni膮 przepi臋kne d藕wi臋ki prawdziwych arcydzie艂 muzyki. W ka偶d膮 niedziel臋 (i jeden wtorek) lipca i sierpnia po raz kolejny udowodnimy, 偶e klasyka wcale nie musi by膰 nudna!

Jaros艂aw Tarnawski (organy)
馃幍 Program koncertu
鈥 Feliks Nowowiejski (1877鈥1946)
– Toccata i Fuga z Symfonii a-moll op. 45 nr 6
鈥 Gaston Litaize (1909鈥1991)
– Lied (z cyklu Douze Pi猫ces pour Grand Orgue)
鈥 Louis Vierne (1870鈥1937)
– III Symfonia fis-moll op. 28
– I Allegro maestoso
– II Cantil猫ne
– III Intermezzo
– IV Adagio
– V Final

Wszystkie koncerty XLV Olszty艅skich Koncert贸w Organowych tradycyjnie odb臋d膮 si臋 w Bazylice konkatedralnej 艣w. Jakuba przy ul. Staszica 5 w kolejne niedziele (i jeden wtorek) lipca i sierpnia o godz. 20:00. Wst臋p na wydarzenia jest bezp艂atny.
Organizacja XLV Olszty艅skich Koncert贸w Organowych:
– Parafia 艣w. Jakuba w Olsztynie
– MOK Olsztyn
Dyrektor artystyczny: Jaros艂aw Tarnawski

XLV OLSZTY艃SKIE KONCERTY ORGANOWE
Jaros艂aw Tarnawski (organy)
20 sierpnia (niedziela) / godz. 20:00
Bazylika konkatedralna 艣w. Jakuba
Wst臋p wolny

Dowiedz si臋 wi臋cej

udost臋pnij

Newsletter

Zapisz si臋 do Newslettera, aby by膰 na bie偶膮co z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski O艣rodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodz膮ce wydarzenia

Letni Uniwersytet im. Ambro偶ego Kleksa

Letni Uniwersytet im. Ambro偶ego Kleksa to wakacyjny cykl animacyjno-edukacyjny inspirowany fabu艂膮 ksi膮偶ek Jana Brzechwy, ciesz膮cych si臋 popularno艣ci膮 w kolejnych pokoleniach czytelnik贸w i stanowi膮cych fenomen polskiej kultury i popkultury.

czytaj wi臋cej