Przejdź do treści

Kino Plenerowe:

Barany. Islandzka opowieść (Przeniesione)

  • 21:00

  • Park Podzamcze

Wstęp wolny

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne seans zostaje przeniesiony na inny termin. Nowa datę podamy już wkrótce. 

W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza na tegoroczną odsłonę popularnego cyklu Kina Plenerowego w Parku Podzamcze. Spotykamy się w kolejne poniedziałki lipca i sierpnia nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem”.

📽️Tym razem zaprosimy Was na projekcję doskonałego filmu „Barany. Islandzka opowieść” w reżyserii Grímura Hákonarsonona.

Film to zwycięzca sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes. Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurður Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

„Barany. Islandzka opowieść” – islandzki kandydat do Oscara – jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących – czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób – swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób. Finał „Baranów. Islandzkiej opowieści” – jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat – nie pozostawi nikogo obojętnym.

[opis dystrybutora: https://gutekfilm.pl/barany-hakonarson]

Wszystkie filmy cyklu Kino Plenerowe MOK Olsztyn będzie można oglądać w Parku Podzamcze, nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem”.

Pozostałe projekcje cyklu to: 

4.07 PN 21:30
Kino Plenerowe: C’mon C’mon, reż. Mike Mills (110 min.)
Film z napisami w języku polskim i ukraińskim

11.07 PN 21:30
Kino Plenerowe: Moje wspaniałe życie, reż. Łukasz Grzegorzek (99 min.)
Film z napisami w języku ukraińskim

25.07 PN 21:00
Kino Plenerowe: Dumni i wściekli, reż. Matthew Warchus (120 min.)

1.08 PN 21:00
Kino Plenerowe: Kafarnaum, reż. Nadine Labaki (121 min.)

15.08 PN 21:00
Kino Plenerowe: Matki równoległe, reż. Pedro Almodóvar (120 min.)

Partnerem cyklu Kino Plenerowe MOK Olsztyn jest Casablanca Restauracja.

KINO PLENEROWE
BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ, reż. Grímur Hákonarson (93 min.)
18 lipca (poniedziałek) / godz. 21:00
Park Podzamcze w Olsztynie / przy fontannie „Ryba z dzieckiem”

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Gra miejska:

Podczas Teatralnych Dni Olsztyna 2022 zapraszamy małych i dużych do spróbowania swoich sił w wyjątkowej zabawie miejsko-literackiej!

czytaj więcej