Przejdź do treści

Kino Plenerowe.

"C'mon C'mon"

  • 21:30

  • Park Podzamcze w Olsztynie / przy fontannie „Ryba z dzieckiem”

Wstęp wolny

Tagi: kultura

W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza na tegoroczną odsłonę popularnego cyklu Kina Plenerowego w Parku Podzamcze. Spotykamy się w kolejne poniedziałki lipca i sierpnia nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem”.

Cykl otworzymy projekcją znakomitego filmu „C’mon C’mon” w reżyserii Mike’a Millsa.

Prezentowany tytuł to wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który w „C’mon C’mon” zagrał swoją pierwszą od czasów „Jokera” rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.

Phoenix wciela się w „C’mon C’mon” w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.

Phoenix, Hoffman i Norman tworzą na ekranie fenomenalne, bezbłędnie zgrane trio, a zachwycający naturalnością Woody Norman to zjawisko, jakiego w kinie nie było od lat. Nic dziwnego, że coraz częściej mówi się o Oscarze dla debiutującego w „C’mon C’mon” chłopca. Poruszający film Mike’a Millsa zasłużył zresztą na więcej nominacji. Jest bowiem najlepszą możliwą odpowiedzią na niepokój i niepewność naszych czasów. Uważny, ciepły, skupiony wokół najważniejszych relacji „C’mon C’mon” działa terapeutycznie: uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi. Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie, które tak chętnie oskarżamy o egoizm, ma nam do zaoferowania o wiele więcej, niż sądzimy. Wystarczy tylko tych dzieciaków uważnie posłuchać. To one są przyszłością.

[opis dystrybutora: https://gutekfilm.pl/cmon-cmon-mills]

Film zostanie zaprezentowany z napisami w języku polskim i ukraińskim.

Wszystkie filmy cyklu Kino Plenerowe MOK Olsztyn będzie można oglądać w Parku Podzamcze, nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem”.

Pozostałe projekcje cyklu to: 

11.07 PN 21:30
Kino Plenerowe: Moje wspaniałe życie, reż. Łukasz Grzegorzek (99 min.)
Film z napisami w języku ukraińskim

18.07 PN 21:00
Kino Plenerowe: Barany. Islandzka opowieść, reż. Grímur Hákonarson (93 min.)

25.07 PN 21:00
Kino Plenerowe: Dumni i wściekli, reż. Matthew Warchus (120 min.)

1.08 PN 21:00
Kino Plenerowe: Kafarnaum, reż. Nadine Labaki (121 min.)

15.08 PN 21:00
Kino Plenerowe: Matki równoległe, reż. Pedro Almodóvar (120 min.)

Partnerem cyklu Kino Plenerowe MOK Olsztyn jest Casablanca Restauracja.

Kino Plenerowe: C’mon C’mon, reż. Mike Mills (110 min.)

Film z napisami w języku polskim i ukraińskim

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Pełno ich nigdzie.

Dyskusja „Podwójnie zapomniani…” to wydarzenie towarzyszące wystawie „Pełno ich nigdzie”, przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, prezentowanej w Olsztynie we współpracy z MOK Olsztyn. Podczas spotkania, które odbędzie się 5 lipca w dawnej Zajezdni Trolejbusowej, chcielibyśmy poszerzyć kontekst patrzenia na dziedzictwo żydowskie w Polsce, przypominając, że w pojęciu tym zawiera się nie tylko pamięć […]

czytaj więcej