Przejdź do treści

Marta Wyczółkowska: W czterech ścianach

  • 18:00

  • Galeria Amfilada, Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marty Wyczółkowskiej „W czterech ścianach”. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Amfilada w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3 w czwartek 24 marca o godz. 18:00

Marta Wyczółkowska urodziła się w 1983 r. w Ostródzie, a wychowywała się w Warszawie. W latach 2005-2008 studiowała na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie. Podczas studiów na Wydziale Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w latach 2015-2020 uczyła się w Pracowniach Profesorów Jarosława Kozłowskiego, Marcina Berdyszaka i Dominika Lejmana. W latach 2011-2016 prowadziła w Poznaniu galerię i pracownię Wytworne. Współpracowała m.in. z Centrum Kultury „Zamek”. W 2016 jej obraz otrzymał honorowe wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim, organizowanym przez BWA w Bydgoszczy. Dwa lata później brała udział w wystawie pokonkursowej tej samej Galerii. W 2018 r. jej instalacja „Made by” była pokazywana w trakcie Festiwalu Nowej Sztuki LABIRYNT (Słubice/Frankfurt nad Odrą). W 2018 r. instalacja interaktywna „Sortuj się” wystawiana była w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. W 2019 r. wideoinstalacja prezentowana była podczas obchodów 100 lecia UAP. Brała udział w kilku wystawach zbiorowych, uczestniczyła w plenerach międzynarodowych.
Na co dzień zajmuje się malarstwem, instalacją, wideo. Aktualnie mieszka i pracuje w Wenecji na Mazurach.

Kuratorką wystawy jest Ewa Czułowska.

Wystawę można oglądać do końca kwietnia.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia