Przejdź do treści

Mateusz Borowski: Digitalism

  • 19:00

  • Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25

Wstęp wolny

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wyjątkowych prac Mateusza Borowskiego „Digitalism”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 27 kwietnia o godz. 19:00 w Galerii Dobro.

Digitalism to analogowe odtworzenie cyfrowego doświadczenia połączonego z „prymitywną” formacją wizualną. Twórczość Mateusza Borowskiego przerzuca pomost pomiędzy sztuką pierwotną, starożytną czy infantylną a estetyką przywodzącą na myśl gry video czy programy komputerowe. Staje się wyrazem fascynacji ewolucją ludzkiej świadomości.

Prezentowane na wystawie prace łączą się w spójny koncept artystyczny. Autorska wizja Borowskiego generuje uniwersalny język, pozwalający komunikować się twórcy z każdym widzem na tym samym poziomie osobistym.

Ramy dla każdej kompozycji wyznacza porządek matematyczny. Strukturalne, logiczne i racjonalne reguły dzieła nakierowują odbiorcę do jego określonej interpretacji. Dzięki temu wizja artystyczna staje się obiektywna, a kompozycyjna całość jest kompletna. Jednocześnie indywidualność Borowskiego wyraża się w każdym wyraźnym pociągnięciu pędzla, w jego zabawie z właściwościami farby.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Radosław Gawlik: Nuklearny niezbędnik

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na spotkanie z Radosławem Gawlikiem, ekologiem i prezesem Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA. „Nuklearny niezbędnik” odbędzie się w piątek 28 kwietnia o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem. Dużo mówi się o energii jądrowej. Dużo mówią politycy, zapowiadając powstanie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Dużo piszą o tym również dziennikarze. Energetyka […]

czytaj więcej

Spacer z Muzeum Nowoczesności:

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na spacer z Muzeum Nowoczesności! Do Parku Pamięci Śródmieście wybierzemy się w sobotę 29 kwietnia o godz. 12, tradycyjnie spod Tartaku Raphaelsohnów. Tym razem celem naszej wyprawy będzie węzeł przesiadkowy Olsztyn-Śródmieście przy ul. Partyzantów, gdzie Rafał Bętkowski przedstawi znajdujący się tu Park Pamięci, powstały na miejscu dawnego cmentarza ewangelickiego. Główną część […]

czytaj więcej

Hylla

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert zespołu Hylla! Wydarzenie odbędzie się w sobotę 29 kwietnia o godz. 19:00 w kościele ewangelicko-augsburskim na Starym Mieście. Hylla to połączenie elektroniki z motywami etnicznymi. Zespół inspiracje czerpie u źródeł, korzystając z archiwalnych nagrań, pieśni zebranych w trakcie etnograficznych ekspedycji po regionach łemkowskim i bojkowskim, Nadsania i Chełmszczyzny, a […]

czytaj więcej