Odpalamy święta

• Olsztyn

Olsztynianki, olsztynianie i olsztynianiątka!

Wzywamy Waszej pomocy! W dobie kryzysu ekonomicznego potrzebujemy ogromnych pokładów energii płynących z Waszych serc, uśmiechów oraz głosów, by wspólnie ODPALIĆ ŚWIĘTA!

Pierwszy przejazd świątecznym tramwajem, wspólne kolędowanie oraz rozświetlenie choinki na Starym Mieście nie mogą się odbyć bez Waszego udziału! Liczymy na Was wraz z Radiem Eska!

Zapraszamy 3 grudnia od godziny 16:00 na pierwsze tego typu preludium do wszystkich świątecznych wydarzeń w mieście! Czy mogą bowiem liczyć się Święta bez migoczących światełek zdobiących kolorowe drzewko? ODPALMY je razem!

Załóżcie mikołajowe czapki, brokatowe reniferowe rogi, kolorowe szaliki i dzwoneczki! Niech będzie wesoło i wielobarwnie! Od nas dostaniecie świecące gadżety, które zebrane razem dadzą iskrę do ODPALENIA ŚWIĄT.

Zaczynamy na przystanku tramwajowym „Kanta” od przejazdu świątecznym tramwajem wraz z kolędującym chórem Bel Canto pod dyrekcją charyzmatycznego Jana Połowianiuka. Ze śpiewem na ustach przemaszerujemy potem od Wysokiej Bramy pod Stary Ratusz, gdzie rozpalimy migoczące serduszka oraz wielką olsztyńską choinkę! Pośpiewamy, może nawet potańczymy i zrobimy sobie wspólne kolorowe zdjęcie! Zaprosimy Was również do Galerii Dobro na otwarcie wyjątkowej wystawy „My, Bałwanki olsztyńskie”, stworzonej przez najmłodszych mieszkańców Olsztyna. Gorącą czekoladą podczas tego wydarzenia poczęstuje was Carpenter Inn. Na Starym Mieście oczywiście nie zabraknie także specjalnej skrzynki na tegoroczną Kartkę dla Seniora! Szczegóły akcji podamy Wam już wkrótce.

Tak przygotowane Stare Miasto będzie gościło nasze wydarzenie „Święta. Dobrze Was widzieć!”, na które już dziś rezerwujcie sobie czas 9 i 10 grudnia.

Szczegółowy program 3 grudnia 2023:
16:10 – odjazd świątecznego tramwaju z przystanku „Kanta”,
16:31 – przemarsz kolorowego orszaku z przystanku „Wysoka Brama” pod Stary Ratusz (pamiętajcie o kolorowych świątecznych przebraniach, gadżetach i świecących elementach – niech nas widzą z kosmosu!),
16:45 – odpalenie staromiejskiej choinki z pomocą energii ludzkich serc i wspólne zdjęcie,
17:00 – kolędowanie z chórem Bel Canto,
17:15 – wernisaż wystawy „My, Bałwanki olsztyńskie” w Galerii Dobro stworzona przez podopiecznych Pałacu Młodzieży.

Do zobaczenia!

Partner: Radio Eska