Przejdź do treści

De Mono // Święta. Dobrze was widzieć!

Wstęp wolny

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na bezpłatny koncert legendy polskiej pop-rockowej muzyki, zespołu De Mono! Występ przedświątecznej gwiazdy odbędzie się w niedzielę 10 grudnia o godz. 17:40 na Targu Rybnym w ramach zimowego weekendu artystycznego MOK Olsztyn: „Święta. Dobrze was widzieć!”

Zespół, początkowo noszący nazwę Mono, został założony w 1984 roku przez gitarzystę Marka Kościkiewicza, basistę Piotra Kubiaczyka i perkusistę Dariusza Kurpicza. Wkrótce dołączyli do niego wokalista Andrzej Krzywy, gitarzysta Jacek Perkowski i saksofonista Robert Chojnacki. W 1989 roku zespół nagrał debiutancki album „Kochać inaczej”, który okazał się ogromnym sukcesem. Rok później ukazała się druga płyta „Oh Yeah!” z utworami „Moje miasto nocą” i „Zostańmy sami”. W 1991 roku powstał album „Stop” z przebojami „Statki na niebie”, „Ostatni pocałunek” i „Znów jesteś mną”. Po ukazaniu się krążka „Abrasax” (1994) muzycy poświęcili się solowym projektom. W kolejnych latach pojawiły się albumy „Paparazzi” (1997), „Play” (1999), „De Luxe” (2001) i „Siedem dni” (2006) oraz „No Stress” (2010), „Spiekota (2012), „De Mono Symfonicznie” (2014), „Reset” (2019) i najnowszy album grupy „Osiecky” (2021).
Obecny skład zespołu to: Andrzej Krzywy (śpiew), Piotr Kubiaczyk (gitara basowa), Paweł Pełczyński (saksofony, instrumenty perkusyjne), Paweł Dampc (instrumenty klawiszowe), Tomasz Banaś (gitary), Zdzisław Zioło (gitary), Marcin Korbacz (perkusja).

De Mono // Święta. Dobrze was widzieć!
10 grudnia (niedziela) / 17:40
Targ Rybny
Wstęp wolny

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia