Przejdź do treści

Otwórz oczy i zobacz

  • 11:00

  • Okolice Starego Ratusza

Wstęp wolny

Wystawa plenerowa będąca częścią kampanii społecznej Okresowej Koalicji.

Motywem przewodnim wystawy jest ubóstwo menstruacyjne i związane z nim doświadczenia kobiet z Gwatemali, Kostaryki, Nikaragui i Ugandy. Ekspozycja pełni misję edukacyjną w ważnym temacie społecznym, także dotyczącym Polski.  Autorami są polscy wybitni fotografowie – Łukasz Bąk, Tomasz Lazar i Marek Straszewski – którzy towarzyszyli Kulczyk Foundation podczas realizacji ostatniego sezonu serialu dokumentalnego „Efekt Domina”. Wystawę będzie można oglądać od 1 lutego do 2 marca na Starym Mieście (okolice Starego Ratusza).

Współorganizacja: Kulczyk Foundation

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Urszula Makosz: Mi amor, mi alegria

Pieśni Żydów sefardyjskich w wykonaniu Urszuli Makosz i muzyków z Piwnicy pod Baranami. Artyści zaprezentują utwory w języku ladino, charakterystyczne dla kultury muzycznej Żydów sefardyjskich, spadkobierców kulturowych Żydów wypędzonych w XVI wieku z Hiszpanii i Portugalii. W pieśniach tych słychać wpływy muzyki hiszpańskiej, arabskiej, greckiej i bałkańskiej. Żywiołowe, pełne ekspresji brzmienia, czasem też nastrojowe i […]

czytaj więcej