Urszula Makosz: Mi amor, mi alegria

• Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Stare Miasto 1

kup bilet
Tagi: muzyka sztuka

Pieśni Żydów sefardyjskich w wykonaniu Urszuli Makosz i muzyków z Piwnicy pod Baranami.

Artyści zaprezentują utwory w języku ladino, charakterystyczne dla kultury muzycznej Żydów sefardyjskich, spadkobierców kulturowych Żydów wypędzonych w XVI wieku z Hiszpanii i Portugalii. W pieśniach tych słychać wpływy muzyki hiszpańskiej, arabskiej, greckiej i bałkańskiej. Żywiołowe, pełne ekspresji brzmienia, czasem też nastrojowe i melancholijne, przywodzą na myśl południowe klimaty przeplatające się ze stylem orientalnym. Pieśni Żydów sefardyjskich fascynują nie tylko swoim brzmieniem, ale także historią ludzi, którzy je tworzyli i wykonywali. Zapisane są w nich losy wypędzonych z kraju swoich przodków, którzy mimo wszystko zachowali swój język i specyfikę swojej kultury.

Skład zespołu:
Urszula Makosz – śpiew
Paweł Pierzchała – fortepian
Krzysztof Cyran – gitara
Michał Półtorak – skrzypce, mandolina
Michael Jones – skrzypce, altówka, djembe, ravanhuta

Uwaga, informacja porządkowa do osób, które wykupiły bilety z puli dla osób zaszczepionych. By usprawnić przepływ osób przy wejściu na wydarzenie, prosimy o przygotowanie zawczasu tzw. paszportów covidowych, czyli Unijnych Certyfikatów COVID w formie elektronicznej lub analogowej. Z góry dziękujemy!

Bilety: 10 zł
– Galeria Dobro