My tu przyjechali

• Ściana budynku Sądu Rejonowego, ul. Dąbrowszczaków 44

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wyjątkową akcję miejską, przywołującą w przestrzeni Olsztyna AD 2022 pamięć powojennych losów nowych mieszkańców regionu.

Jak się tu znaleźli i jak odnaleźli się w kulturowym tyglu Warmii i Mazur?

W ramach akcji „My tu przyjechali” chcemy zaprosić olsztynian do wsłuchania się w opowieści przedstawicieli najstarszego żyjącego pokolenia mieszkańców Polski północno-wschodniej. Materiał nagraniowy, czyli fragmenty wywiadów, z których następnie zmontowano film, udostępnił nam partner projektu: Archiwum Historii Audiowizualnej Warmii i Mazur. Naszym celem jest ukazanie lokalnej historii z perspektywy „zwykłych ludzi”, których opowieści stanowią bezcenne dziedzictwo pamięci XX wieku. Posłuchajcie razem z nami!

Niezwykły materiał filmowy wyświetlimy na ścianie budynku Sądu Rejonowego w Olsztynie przy ul. Dąbrowszczaków 44. Akcja „My tu przyjechali” odbędzie się w kilku odsłonach. Na projekcje filmowe zaprosimy Was w dniach 17-19 lutego oraz 24-26 lutego (cz/pt/sb) w godz. 16:30-19:00. Serdecznie zapraszamy!