Przejdź do treści

Dzień języka ojczystego: dyktando miejskie

  • 17:00

  • Biblioteka Planeta 11

Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury łączą siły i wspólnie zapraszają miłośników ortografii na kolejną edycję Miejskiego Dyktanda w Planecie 11. Tym razem będzie ono jednak wyglądać nieco inaczej – wzorem ubiegłorocznej formuły, pozostajemy przy trybie ONLINE.

W poniedziałek, 21 lutego 2022 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, zapraszamy tych, którzy chcą zmierzyć się z dyktandem na stronę: www.planeta11.pl/dyktando2022.

O godz. 17.00 opublikujemy tam dwa filmy z dyktandami, dla dorosłych i dla dzieci. Autorem tekstu dla dorosłych jest Mariusz Sieniewicz, olsztyński pisarz oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, a w rolę lektora wcieli się Aleksandra Kolan z Teatru im. Stefana Jaracza. Dyktando dziecięce zaś – po raz kolejny – przygotuje absolwentka Filologii Polskiej UWM, Milena Macul, a przeczyta je Iwona Bogdan, mistrzyni dobrych obyczajów .
Opieką językoznawczą wydarzenie objęła dr hab. Mariola Wołk, prof. UWM.

Po napisaniu każdy będzie mógł sprawdzić swój poziom, porównując własne dyktando z poprawnym zapisem tekstu, który zamieścimy na stronie następnego dnia po godz. 12.00.

UWAGA!
Dla małych i dużych uczestników przewidujemy KONKURSY z nagrodami.

Organizator wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna oraz Planeta 11
Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna.
Dofinansowano ze środków Samorządu Miasta Olsztyna.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia