Piotr Rogaliński: Nie-zabawki

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż „Nie-zabawki” Piotra Rogalińskiego. Wydarzenie odbędzie się w piątek 19 stycznia o godz. 17:00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały.

Nie-zabawki to niewielkie rzeźby, instalacje i artefakty wykonane ze starego, już niepotrzebnego materiału (belek, kutych elementów, fragmentów narzędzi rolniczych itp.). Inspiracją do ich powstania stały się zabawki, jakimi dawniej bawiły się dzieci naśladując dorosłych. Jednak Nie-zabawki, umieszczone w nowych kontekstach, poruszają istotne ludzkie sprawy: trud życia codziennego, intymny kontakt z drugą osobą, miłość, a także samotność i śmierć.

Wystawa będzie prezentowana do 3 marca 2024 r.

Piotr Rogaliński: Nie-zabawki
19 stycznia (piątek) / godz. 17:00