Poezję czyta się w poniedziałek

Światowy Dzień Poezji Jakub Świdziniewski: Bezlitosny jest chleb

• Sala pod Amfiteatrem, ul. Okopowa

21 marca corocznie obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji MOK Olsztyn zaprasza Was serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu „Poezję czyta się w poniedziałek”. 21 marca o godz. 18:00 naszym gościem będzie Jakub Świdziniewski, olsztynianin, którego debiut poetycki „Bezlitosny jest chleb” został wydany w 2022 roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Jakub Świdziniewski (ur. 2001) to student lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Okazjonalnie tłumacz, a także stand-uper i młody reżyser teatralny (m.in. spektakl „Na górze Moria” [Olsztyn 2019]). Jest laureatem wielu konkursów poetyckich, m.in. XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki, „O Różę Małego Księcia” (2016 r.) oraz „O Trzcinę Kortowa” (2017 r.). W 2018 r. wydał arkusz poetycki pt. „Widzenie kozy”. Publikował m.in. w Toposie, VariArcie i Gazecie Olsztyńskiej.