Przejdź do treści

Chindogu

Sztuka tworzenia zbędnych wynalazków

  • 12:00

  • Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały

Wstęp wolny

Tagi: zabawa

MOK Olsztyn zaprasza na kreatywne warsztaty inspirowane japońską sztuką Chindogu! Wydarzenie dla osób w wieku 16+ odbędzie się w sobotę 18 marca o godz. 12:00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały.

Chindogu to sztuka tworzenia niepotrzebnych wynalazków. Dla przyjemności, na przekór wszechobecnej projektozie i zalewającej nas produktozie. To sztuka obnażająca nasz konsumpcjonizm i pęd ku komercjalizacji, która nie przypadkiem rozwinęła się właśnie w Japonii – będącej w światowej czołówce zgłaszanych patentów. Ojciec Chindogu, artysta i wynalazca Kenji Kawakami, stworzył kanon zasad, którymi charakteryzuje się ten rodzaj sztuki. Najważniejsza z nich mówi, że Chindogu powinno być prawie bezużyteczne, lecz właśnie to „prawie” pełni tu znaczącą rolę.

Ideę Chindogu przybliży Sara Kapela, projektantka innowacyjnych usług i procesów design thinking. Podczas warsztatów pokaże nam jak – poprzez włączenie nieszablonowego myślenia w duchu Chindogu – paradoksalnie można być nie tylko bardziej kreatywnym, ale też bardziej efektywnym i… praktycznym właśnie! W sztuce, w pracy, na co dzień.

Chindogu to ćwiczenie rozwijające kreatywność – dzięki dawaniu przyjemności projektowania, działaniu bez presji i wolności myśli.
Wzmocnij swoją kreatywność i dołącz do warsztatów, których celem jest wymyślenie przedmiotów prawie bezużytecznych!

Sara Kapela projektuje usługi, procesy design thinking i facylituje warsztaty. Wykorzystuje metody projektowe, aby wspierać innowacyjne i strategiczne procesy dla klientów z dziesiątek branż oraz administracji publicznej. Doświadczenie zdobywała realizując projekty dla biznesu oraz administracji publicznej. Prowadziła warsztaty i była prelegentką na wielu eventach, m.in.: Gdynia Design Days, Design Ways, Polishopa, IPMA Polska, Startup Day, Marketing in Progress.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym obowiązują zapisy pod adresem warsztaty@mok.olsztyn.pl. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Wojciech Orliński:

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim wokół jego najnowszej książki „Kopernik. Rewolucje”! Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 marca o godz. 17:00 w sali pod Amfiteatrem. „Kopernik. Rewolucje” Wojciecha Orlińskiego to prawdziwie brawurowa opowieść o naukowym przewrocie wszechczasów.W czasach Kopernika nic nie wskazywało na to, że do największej naukowej rewolucji dojdzie […]

czytaj więcej

Aljas: Akademia Pana Flexa

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wystawę Dobrosławy „Aljas” Król „Akademia Pana Flexa”. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w czwartek 23 marca o godz. 18:00 w Galerii Dobro. „Akademia Pana Flexa” to połączenie wystawy oraz koncertu. Aljas zaprezentuje w przestrzeni Galerii Dobro prace, w których otwarcie krytykuje instytucje sztuki. Autorka przedstawia swoje działania od rozpoczęcia edukacji na […]

czytaj więcej

Pisze się przez J

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert „Pisze się przez J” w wykonaniu Dobrosławy „Aljas” Król. Wydarzenie będzie stanowiło uzupełnienie wystawy „Akademia Pana Flexa”, a odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 21 w sali pod Amfiteatrem. Dobrosława „Aljas” Król to absolwentka ASP w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów. Zajmuje się przede wszystkim video artem, […]

czytaj więcej