Przejdź do treści

Sen Kamienicy

KakofoNIKT: Snu Maszyna

  • 22:00

  • Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

KakofoNIKT z żywej improwizacji wytrąca lunatyczny taniec świadomości: powłóczysta pląsawica przestrzeni dźwiękowych to skupia się w jeden kształt, to znów rozwarstwia się, dezintegruje i upłynnia – a swe szerokie instrumentaria muzycy (Patryk Lichota, Hubert Wińczyk i Michał Joniec) traktują niekoniecznie jako zbiór poszczególnych, wyspecjalizowanych narzędzi do wydobywania dźwięków, a raczej jako geografie, mapy dźwiękowych uniwersów, nieustannie eksplorowanych. Snu Maszyna wplątuje cię w intrygę zawieszonych stanów i pozornych historii, przez które łatwiej przemieszczać się w głąb niż na przestrzał.

W 2017 roku wydana została płyta Snu Maszyna (Requiem-Records), a rok wcześniej, na 10 lecie zespołu kaseta Hypnagogia (BDTA Records). Oba te wydawnictwa powstały jako kondensacja doświadczeń pracy zespołu nad projektem Dream Machine – wielogodzinnymi, multimedialnymi występami, przeznaczonymi specyficznie do śnienia, które obejmują audiosferę, wielokanałowe projekcje wideo rozszerzone o eksperymenty optyczne, aranżacje przestrzeni, elementy performatywne, a także bodźce dotykowe i zapachowe. Zaczynem jest tu odejście od traktowania snu jako momentu odpoczynku, a tym samym uchylenie relaksacyjnej funkcji muzyki. Podczas tych wyczerpujących sesji muzycy wprowadzają się często w parahipnotyczne, a zarazem medytacyjne stany, z pomocą różnorakich technik tworząc półświadomy teatr dla na wpół śniącego ucha i próbując przerzucić pomost do podświadomości słuchaczy.

Przynieście karimatę, śpiwór, swój ulubiony kocyk, poduszkę, przytulankę. Zalecamy poświęcić się i swój czas temu szczególnemu doświadczeniu. Prosimy o przyjście w stanie trzeźwym i nienadużywanie napojów wyskokowych & substancji psychoaktywnych dla zachowania komfortu współ-śniących oraz z szacunku dla muzyków.
O 6:00 wspólne przebudzenie, podziwianie niedzielnego poranka i rozmowy o snach przy kawie.

Uwaga! Wydarzenie na zapisy!

Wspiera nas Praktyka Jogi Joanna Podolak


Gdy ostatni pracownik MOK zamyka budynek, Kamienica Naujacka zapada w sen. O czym śni? Co dzieje się w zakamarkach jej jakoby pustych korytarzy?

Zapraszamy na wyjątkowy, całodniowy projekt animacyjny „Sen Kamienicy”! Seria niezwykłych warsztatów familijnych i spotkań z pogranicza snu i jawy rozpocznie się w sobotę 18 lutego o godz. 15:00 i potrwa… aż do 6 rano!

Oczywiście w Kamienicy Naujacka przy Dąbrowszczaków 3

Serdecznie zapraszamy! Sprawdźcie program poniżej, zapisujcie się przez maila i wpadajcie w oryginalne i gościnne progi MOK Olsztyn!

SEN KAMIENICY – PROGRAM

15:00-17:00
Sennik Rodzinny

Familijne warsztaty animacyjne
Wiek: 5+
BRAK WOLNYCH MIEJSC Zapisy: animacja@mok.olsztyn.pl
Miejsce: I piętro, Galeria Amfilada

15:00-18:00
Śnienie: wprowadzenie do pracy ze snami

Warsztaty z Maciejem Maziukiem dla dorosłych
Wiek: 18+
BRAK WOLNYCH MIEJSC Zapisy: imprezy@mok.olsztyn.pl
Miejsce: III piętro, pokój 302

17:00-19:00
Sennada

Turniej karcianej gry „Sen”
Wiek: 8+
BRAK WOLNYCH MIEJSC Zapisy: warsztaty@mok.olsztyn.pl
Miejsce: III piętro, pokój 303A

19:00, 20:00, 21:00
Gdy Kamienica śpi, budzą się demony

Zwiedzanie zaułków Kamienicy z mrocznym przewodnikiem. Korytarz Osobliwości z Olsztyńskim Teatrem Ulicznym, Piwnica Końców Świata, Mikrowytwórnia Koszmarów, Projekcja Strachów… Na własne ryzyko i odpowiedzialność!
Wiek: 13+
Miejsce: wejście do Kamienicy (początek zwiedzania)

20:00, 21:00
Kołysanka Nie z Tego Świata

Relaksacja przy dźwiękach gongów Korneli Biernackiej (Twórcze Poddasze – Elgnowo) dla dorosłych, młodzieży i grzecznych dzieci
miejsce: I piętro, Galeria Amfilada

22:00-6:00KakofoNIKT: Snu Maszyna
Osmiogodzinny koncert do śnienia
Wiek: 18+
Zapisy: warsztaty@mok.olsztyn.pl
Miejsce: parter, Sala Kameralna

Serdecznie zapraszamy!

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Edyta Bystroń: Zakłócenia

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Zakłócenia” Edyty Bystroń. Wydarzenie odbędzie się w piątek 24 lutego o godz. 18:00 w Galerii Dobro. „Przed kontaktem z moją rodziną przyspiesza mi tętno, pocę się i dostaję szczękościsku. Moje ciało przygotowuje się do konfrontacji”. Wystawa „Zakłócenia” to opowieść o osobach żyjących we wspólnocie, którą można określić jako […]

czytaj więcej

Spacer Z Muzeum Nowoczesności:

MOK Olsztyn zaprasza na kolejny spacer z Muzeum Nowoczesności! Do Parku Pamięci Śródmieście wybierzemy się w sobotę 25 lutego o godz. 12, tradycyjnie spod Tartaku Raphaelsohnów. Tym razem celem naszej wyprawy będzie węzeł przesiadkowy Olsztyn-Śródmieście przy ul. Partyzantów, gdzie Rafał Bętkowski przedstawi znajdujący się tu Park Pamięci, powstały na miejscu dawnego cmentarza ewangelickiego. Główną część […]

czytaj więcej