Przejdź do treści

Spacer Z Muzeum Nowoczesności:

Park Pamięci Śródmieście (Odwołane)

  • 12:00

  • Tartak Raphaelsohnów, ul. Knosały

Wstęp wolny

MOK Olsztyn zaprasza na kolejny spacer z Muzeum Nowoczesności! Do Parku Pamięci Śródmieście wybierzemy się w sobotę 25 lutego o godz. 12, tradycyjnie spod Tartaku Raphaelsohnów.

Tym razem celem naszej wyprawy będzie węzeł przesiadkowy Olsztyn-Śródmieście przy ul. Partyzantów, gdzie Rafał Bętkowski przedstawi znajdujący się tu Park Pamięci, powstały na miejscu dawnego cmentarza ewangelickiego. Główną część zwiedzania stanowić będzie opowieść o historii nekropolii przy ul. Partyzantów oraz pochowanych na jego terenie ludziach.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Koncert: Transgresja

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert zespołu Transgresja, który swoimi kompozycjami wciąga w świat energetyzującego psychodelicznego rocka! Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 lutego o godz. 20:00 w sali pod Amfiteatrem. Wizytówką śląskiej Transgresji jest przykuwająca oko oprawa wizualna, spajająca tajemnicze i mroczne brzmienie z kontrastową grą świateł i fluorescencyjnymi stylizacjami wykonawców. Każdy koncert Transgresji […]

czytaj więcej

Wstydzioszki na koszulki

MOK Olsztyn zaprasza na wyjątkowe warsztaty kreatywne „Wstydzioszki na koszulki”! Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 27 lutego o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem. Warsztaty są elementem akcji WSTYDZIOSZKI NASZE POWSZEDNIE, dlatego nieprzypadkowo spotkamy się w dniu i miejscu, w którym na scenie Amfiteatru pojawi się instalacja demaskująca niby niewinne, ale jednak nieco krępujące, przyjemności […]

czytaj więcej