Przejdź do treści

Spacer z Muzeum Nowoczesności:

Olsztyńskimi śladami Hedwig Bienkowskiej-Andersson (Odwołane)

  • 11:00

  • Tartak Raphaelsohnów, ul. Knosały

Wstęp wolny

!!! WYDARZENIE ODWOŁANE !!!

Z przyczyn niezależnych jesteśmy zmuszeni do odwołania wydarzenia, za co serdecznie przepraszamy.

Zapraszamy na kolejną odsłonę Spaceru z Muzeum Nowoczesności! Tym razem Rafał Bętkowski w roli przewodnika oprowadzi uczestników spotkania po miejscach, w których urodzona w Olsztynie poetka i pisarka Hedwig Bienkowska-Andersson spędziła swe dzieciństwo i młodość.

W sobotę 29 października odwiedzimy dom Anderssonów oraz tereny jeziora Fajferek. Zobaczymy, co zostało z majątku Andeasberg i poznamy szkoły do których uczęszczała poetka. Zawędrujemy też na cmentarz, gdzie znajduje się grób rodziny Anderssonów.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Eksponat Miesiąca:

!!! WYDARZENIE ODWOŁANE !!! Z przyczyn niezależnych jesteśmy zmuszeni do odwołania wydarzenia, za co serdecznie przepraszamy. MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z Eksponatem miesiąca! Tym razem w czwartek 20 października o godz. 17:00 w Zajezdni trolejbusowej pokażemy Wam fragment historycznej stolarki okiennej z wyjątkowego miejsca w Olsztynie. Podczas spotkania Rafał Bętkowski zaprezentuje oryginalne […]

czytaj więcej

Monotypia

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z monotypii w sobotę 22 października o godz. 18:00 w Galerii Dobro, które poprowadzi Wiktoria Makowska. Warsztaty bezpośrednio nawiązują do zaprezentowanych tego dnia na tymczasowej ekspozycji prac Wiktorii Makowskiej, w czasie zajęć będą wykonywane grafiki odbijane na torbach płóciennych. Artystka pisze o sobie: „studentka IV roku projektowania graficznego na Uniwersytecie Mikołaja […]

czytaj więcej

Wspierają nas