Przejdź do treści

Eksponat Miesiąca:

Okno Ericha Mendelsohna (Odwołane)

  • 17:00

  • Zajezdnia Trolejbusowa, ul. Knosały

Wstęp wolny

!!! WYDARZENIE ODWOŁANE !!!

Z przyczyn niezależnych jesteśmy zmuszeni do odwołania wydarzenia, za co serdecznie przepraszamy.

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z Eksponatem miesiąca! Tym razem w czwartek 20 października o godz. 17:00 w Zajezdni trolejbusowej pokażemy Wam fragment historycznej stolarki okiennej z wyjątkowego miejsca w Olsztynie.

Podczas spotkania Rafał Bętkowski zaprezentuje oryginalne okno z gmachu Gimnazjum Królewskiego w Olsztynie, powojennego LO1. Czy późniejszy, światowej sławy architekt Erich Mandelsohn wyglądał przez nie, uczęszczając do gimnazjum i przygotowując się tu do egzaminu maturalnego? Nie można tego wykluczyć! Prowadzący spotkanie Rafał Bętkowski opowie o szkolnych latach przyszłego architekta, przedstawi także historię budynku.

Spotkanie będzie połączone z promocją kolejnego numeru reaktywowanego Biuletynu Muzeum Nowoczesności.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Monotypia

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z monotypii w sobotę 22 października o godz. 18:00 w Galerii Dobro, które poprowadzi Wiktoria Makowska. Warsztaty bezpośrednio nawiązują do zaprezentowanych tego dnia na tymczasowej ekspozycji prac Wiktorii Makowskiej, w czasie zajęć będą wykonywane grafiki odbijane na torbach płóciennych. Artystka pisze o sobie: „studentka IV roku projektowania graficznego na Uniwersytecie Mikołaja […]

czytaj więcej

Eliminacje:

Serdecznie zapraszamy pasjonatów lokalnej historii do udziału w profesjonalnym turnieju wiedzy o stolicy Warmii i Mazur! Eliminacje do kolejnej edycji konkursu „Co ty wiesz o Olsztynie…” odbędą się 23 października o godz. 16:00 w Kamienicy Naujacka. Na Wielki Finał turnieju zaprosimy na godz. 16:00 30 października do sali pod Amfiteatrem. Historycy do dziś toczą namiętne […]

czytaj więcej