SPACER Z MUZEUM NOWOCZESNOŚCI: OSIEDLE MAZURSKIE – DWOREK BERGENTHAL – POZORTY

W ramach cyklu LETNIA ODYSEJA MOK Olsztyn zaprasza na wyjątkową odsłonę Spaceru z Muzeum Nowoczesności! Tym razem spotykamy się w nietypowym miejscu, bo przy dawnej pętli autobusowej na Os. Mazurskim (skrzyżowanie ul. Pstrowskiego i Gdyńskiej), by wyruszyć na wyprawę trasą: Osiedle Mazurskie – Dworek Bergenthal – Pozorty.

Podczas Spaceru Rafał Bętkowski i Jacek Moczulski opowiedzą uczestnikom wydarzenia o założeniach i historii powstania Kolonii Mazurskiej w 1935 r. oraz oprowadzą po jej najstarszej części. W drugiej części Spaceru uczestnicy dowiedzą się o okolicznościach powstania majątku Bergenthal, jego właścicielach, budowniczym dworku i jego powojennych losach. Spacer zakończy się w dawnym majątku Pozorty.

SPACER Z MUZEUM NOWOCZESNOŚCI: OSIEDLE MAZURSKIE – DWOREK BERGENTHAL – POZORTY
22 czerwca (sobota) / godz. 11:00
Start: dawna pętla autobusowa na Os. Mazurskim (skrzyżowanie ul. Pstrowskiego i Gdyńskiej)
Udział bezpłatny