Desant Kultury

"Matka" i "Rytm-medytacja"

• Park Centralny

Serdecznie zapraszamy na Finał aż dwóch autorskich projektów Desantu Kultury: inicjatywy „Matka”, realizowanej przez Martę Andrzejczyk, a także projektu „Rytm-medytacja”, prowadzonego przez Arona Bluma. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 22 maja o godz. 12:00 w Parku Centralnym.

Przez kolejne miesiące trwania projektu MATKA, jego uczestniczki tworzyły maski z gipsowych odlewów swoich twarzy, odzwierciedlające to, co po mamach zostało najpiękniejszego – czyli ich córki. Powstawały kolaże ze starych fotografii, słuchowisko i słowiańskie lalki-talizmany z intencją dla mamy i o mamie. Udało się nawet wykreować pramatkę – obraz 120/120 cm stworzony metodą neurograficzną.
Z wszystkich tych artystycznych artefaktów, ale również z rozmów o przynależności, z mapowania miejsc urodzenia i zamieszkania mam, z piosenek i wierszy wyszperanych z niepamięci – powstanie wyjątkowa, podsumowująca projekt instalacja artystyczna, którą będzie można podziwiać w przestrzeni publicznej.

Doskonałym uzupełnieniem instalacji będzie występ uczestników grupy RYTM-MEDYTACJA, w specjalnie na tę okazję przygotowanych formach i utworach muzycznych. Przez cały czas trwania projektu, jego członkowie sumienni ćwiczyli i uczyli się grać różnorodne formy rytmiczne w refleksji integracji, we wspólnym zgłębianiu szczegółów obecnych w tej przestrzeni, często w nawiązaniu do odgłosów przyrody czy np. bicia serca. Występ finałowy będzie stanowił podsumowanie wielu miesięcy intensywnej pracy tej grupy twórczej.

Serdecznie zapraszamy na niecodzienne spotkanie z kulturą oddolną i autorską!