Przejdź do treści

Michał Pepol: Kora nieskończoność/WYPRZEDANE

MOK Olsztyn zaprasza na wyjątkowy koncert z nieznanymi materiałami fonograficznymi Kory Jackowskiej! Występ Michała Pepola „Kora nieskończoność” odbędzie się w piątek 15 marca o godz. 19:00 w kościele ewangelicko-augsburskim na Starym Mieście.

„Kora nieskończoność” to solowy debiut fonograficzny Michała Pepola. Płytę skomponował w latach 2019-2020, korzystając z prywatnych, nieznanych światu, nigdy nie wydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej, które otrzymał od Kamila Sipowicza. Intrygujący, ale jednocześnie wymagający proces odzyskiwania nagrań z odnalezionych 24-śladowych taśm studyjnych, które często były ledwie czytelne, wymagał niesamowitego pokładu energii. Płytę tworzą aranżacje i remiksy istniejących utworów, ale przede wszystkim zupełnie nowe utwory, łączące w sobie pop, rock, muzykę klasyczną, osobliwe słuchowisko i awangardową alternatywę.

Kamil Sipowicz: Na tyle znam Korę, że z ręką na sercu mogę powiedzieć, że pokochałaby samego Michała i natychmiast zaliczyłaby go do swojego kosmosu.
Mariusz Szczygieł: Ta płyta w zaskakujący dla mnie sposób zbliża do Kory… Michał Pepol nie jest na tej płycie tylko muzykiem i kompozytorem, ale czarownikiem.
Mela Koteluk: Czasami w momencie zasypiania zdarza się to nieuchwytne zjawisko, gdy trudno odróżnić, co jest jawą, a co snem, i taki jest właśnie ten album. We wszechstronnych kompozycjach Michała Pepola Kora brzmi jak wewnętrzny głos i jest to niezwykle charyzmatyczna narracja. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że wydanie to poruszy wyobraźnię i wywoła realne przeżycia w tych, którzy tęsknią za Korą i wciąż uczą się jej nieskończoności. Wielowymiarowy i zachwycający album!
Adam Suprynowicz: Ta płyta powstała z przywiązania, fascynacji i tęsknoty. Jest fonograficznym współistnieniem dwojga artystów, którzy nigdy się nie spotkali. Michał Pepol wychował się, jak wielu z nas, na piosenkach Kory i Maanamu. Jest muzykiem klasycznie wykształconym, współtworzy renomowany w świecie Royal String Quartet. Poszukując własnego głosu jako solista i kompozytor, gromadził dźwiękowy materiał, który nie miał pierwotnie zastosowania. Brzmienia, nagrania rozmaitych przestrzeni i sytuacji, dźwięki wyobrażone. Szukał bardziej sprecyzowanych znaczeń, które je otworzą. Teksty Kory okazały się kluczem.

Michał Pepol to wiolonczelista, kompozytor, współzałożyciel Royal String Quartet, producent oraz autor muzyki teatralnej. Artysta, którego twórczość nie mieści się w ramach jednego gatunku. Wiecznie głodny nowych doświadczeń, nieoczywistych dźwięków. Fascynat twórczości Kory.

Michał Pepol: Kora nieskończoność
15 marca (piątek) / godz. 19:00
Kościół ewangelicko-augsburski
Bilety w cenie 35 zł do kupienia:
https://bilety.mok.olsztyn.pl/
– Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25,
– Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały,
– Galeria wARTe Świeczki, ul. Dąbrowszczaków 3.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia