Przejdź do treści

Monika Michaluk: Przesilenie / BRAK MIEJSC

MOK Olsztyn zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na kreatywne warsztaty z Moniką Michaluk, autorką książki „Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”. „Przesilenie” odbędzie się w niedzielę 3 marca o godz. 12:30 w Kamienicy Naujacka.

Warsztaty z autorką książki „Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach” będą inspiracją do międzygeneracyjnego dialogu i wymiany doświadczeń związanych z tradycją i naturalnym cyklem przyrody oraz z zabawą i jej rolą w świętowaniu.

Wraz z prowadzącą będziemy odkrywać tajemnice natury, źródła tradycji i sekrety naszych przodków. Dowiemy się, czym są prawa natury, przesilenie i równonoc. Poznamy dawne procesy agrarne i rzemieślnicze oraz związane z nimi sposoby odmierzania czasu. Odkryjemy też znaczenia i zastosowania dawnych przedmiotów użytkowych. Będziemy tworzyć i dzielić się wspomnieniami oraz opowieściami związanymi z zabawą i świętowaniem, a następnie – na formacie kalendarza słowiańskiego – stworzymy mapę zabaw i tradycji swojej rodziny!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat z rodzicami i opiekunami. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Z tej przyczyny 👉 obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@mok.olsztyn.pl

Monika Michaluk: Przesilenie
3 marca (niedziela) / godz. 12:30
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Zapisy: warsztaty@mok.olsztyn.pl

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia