Przejdź do treści

Finał 32. Konkursu Literackiego

"O Różę Małego Księcia"

  • 15:00

  • Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na galę finałową 32. Konkursu Literackiego „O Różę Małego Księcia”! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 15:00 w Sali Kameralnej Kamienicy Naujacka (ul. Dąbrowszczaków 3). Galę uświetni poetycki koncert Marty Andrzejczyk „Śpiew korzeni, a także wystawa fotograficzna Zofii Barankiewicz, na której zobaczymy powstałe pół wieku temu portrety najmłodszych mieszkańców Olsztyna.

Konkurs „O Różę Małego Księcia” to najstarszy w Olsztynie i jeden z najstarszych w Polsce konkursów literackich kierowanych do dzieci i młodzieży. Odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: SP kl. I-III, SP kl. IV-VI, SP kl. VII-VIII, oraz w dwóch kategoriach gatunkowych: poezja i proza.

W tym roku mamy duży powód do radości, ponieważ na konkurs wpłynęło znacznie więcej prac niż rok temu. W najmłodszej kategorii zostały zgłoszone 24 prace (poezja: 13 prac, proza: 11 prac), w kategorii średniej 28 (poezja: 4 prace, proza: 24 prace), a w najstarszej kategorii wiekowej – 48 (poezja: 18 prac, proza: 30 prac). Łącznie na konkurs wpłynęło 100 prac od 93 uczestników (aż 7 osób startowało w obu kategoriach rodzajowych). Jurorki – Barbara Święcicka, Monika Szczygło i Agnieszka Kacprzyk – miały nie lada zadanie, żeby przeczytać wszystkie prace i wybrać te, które najpełniej do nich przemówiły! Ostatecznie, po długich negocjacjach, jury postanowiło wyróżnić 30 osób. Niemniej serdecznie gratulujemy i dziękujemy Wam wszystkim. Za to, że podzieliliście się z nami Waszą wrażliwością, refleksją nad światem oraz miłością do słowa.

FINAŁ 32. KONKURSU LITERACKIEGO O RÓŻĘ MAŁEGO KSIĘCIA
4 czerwca (niedziela) / godz. 15:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Wstęp wolny

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Finał Desantu Kultury

Kobiety. W ciszy. W tańcu. W obecności. Ze sobą i wobec siebie. W radości. W zachwycie. W bliskości. Przeglądające się w sobie nawzajem jak w lustrach. Bez oceny i rywalizacji.

czytaj więcej