Przejdź do treści

Olsztyn Street Art Garden

artystyczny piknik rodzinny

  • 11:00

  • Stowarzyszenie ARKA, al. Niepodległości 85

Wstęp wolny

Jak co roku Stowarzyszenie ARKA zaprasza wszystkich chętnych na streetartowe powitanie lata. W sobotnie popołudnie 11 czerwca 2022 wspólnie z ciekawymi artystami powędrujemy w kolorowy świat Street Artu – sztuki niezwykłej, której galerią są przestrzenie miasta, a najwierniejszymi widzami jego mieszkańcy.

Program wydarzenia:
1. Swojskie sztachety – Parcownia Artystyczna CERAMIC.
2. Niezwykła inicjatywa – próba stworzenia kolorowego ogrodzenia z ocalonych desek rozbiórkowych. Każda z nich stanowić będzie odrębną, namalowaną Waszymi rękami. Wspólnie utworzą niezwykłą historię i przepiękny kolorowy obraz. Aż się chce powiedzieć: „Podejdź no do płota!”
3. Eko Sztuka – gadająca ceramika prosto ze śmietnika, czyli ekologiczne warsztaty z Anną Mikitą. Przejdź się ulicą, poszukaj miejsc, gdzie można umieścić kolorowy, gadający, urzekający, zachwycający gadżet. W czasie pikniku damy odpadom głazom, kamieniom, kamykom, butelkom i zbędnej ceramice – generalnie byle czemu – głos. Niech wasza wyobraźnia zamieni je przy pomocy pędzla w cudowne działa sztuki, które można umieścić w dowolnym miejscu.
4. Zróbmy sobie mural – Bartek Świątecki i skład – Państwowe Liceum Plastyczne im. E. Mendelsohna w Olsztynie. Najprawdziwszy mural w zasięgu Waszych rąk. Wraz z Bartkiem Świąteckim i jego drużyną możecie stworzyć prawdziwe okno do innego wymiaru. Niezwykłe doświadczenie współtworzenia pracy o niemałych rozmiarach.
5. Miejski ogród – Milena Andruszkiewicz i ekipa z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie. Prawdziwy ziołowy ogród może być wszędzie. Z niesamowitymi pomysłami Mileny i jej ekipy poznacie niezwykłe możliwości leczenia miejskiej „betonozy” zieloną terapią.
6. Ręką Dzieło – wraz z Basią Karaban stworzymy cudowną makramę, która zamieni sie w niesamowity karmnik dla ptaków.
7. Sobotnie graffiti – Tomson. Rasowy warsztat z puszką w ręku. Prawdziwe graffiti. Przyjdź i sprawdź jak świetną zabawą może być sztuka. Niech Twoje ręce przemówią.
8. Wspintegracja – wspinająca niespodzianka dla młodszych alpinistów
9. Strefa tańca – prawdziwy street dance nie potrzebuje komentarza: hip-hop i jumpstyle
10. Wizja Lokalna Olsztyna – wszyscy, którzy zabiorą ze sobą rower mają szansę na przejażdżkę Łynostradą
11. Animacje z MPEC-em – popłynie Dobra Energia
12. Teatralne zabawy z Olsztyńskim Teatrem Lalek – sztuka na najwyższym poziomie
13. Strefa sportu z Ring Olsztyn
14. Strefa street food w wykonaniu Radka Szczepańskiego ze Stowarzyszenia Zjednoczene
15. Roślinne Mandale – megaciekawy ekowarsztat w wykonaiu Fundacji DRZEWICE – naszych leśnych przyjaciółek
16. Ponadto: pokaz tworzenia profesjonalnego graffiti, animacje, gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez Fundację Kółko Graniaste, zbiórka na Schronisko przygotowana przez Młodzieżową Grupę Wsparcia, porządna muzyka dzięki MOK Olsztyn, ciekawi ludzie i luźna atmosfera.

Organizatorzy:
– Stowarzyszenie ARKA
– Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Współorganizatorzy i Partnerzy:
– Państwowe Liceum PLastyczne im. E. Mendelsohna w Olsztynie
– Pracownia CERAMIC Karolina Rogóz
– Zespół Szkół Budowlanych im. Armii Krajowej w Olsztynie
– Anna Mikita
– Barbara Karaban
– Olsztyński Teatr Lalek
– Wspintegracja
– MPEC Olsztyn
– Fundacja Drzewice
– Stowarzyszenie Zjednoczenie
– Klub Sportowy RING – Henryk Kacpura
– Wodzirej dla Ciebie
– AGAPIT
– Jasam

Udział w imprezie jest bezpłatny. W strefie food prowadzona bedzie zbiórka na rzecz celów statutowych Stowarzyszenia ARKA.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Finał Desantu Kultury

Kobiety. W ciszy. W tańcu. W obecności. Ze sobą i wobec siebie. W radości. W zachwycie. W bliskości. Przeglądające się w sobie nawzajem jak w lustrach. Bez oceny i rywalizacji.

czytaj więcej

Finał Desantu Kultury

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na finał projektu Rolanda Bilickiego „Muzyczna podróż – Gipsy Kings”! Wydarzenie realizowane w ramach Desantu Kultury odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godz. 18:00 w Zajezdni trolejbusowej. W koncercie finałowym realizowanych od marca warsztatów muzycznych wystąpi popularny zespół Roland & Gipsy Kings oraz oczywiście uczestnicy spotkań ze sztuką hiszpańkich Gitanos! […]

czytaj więcej

Finał Desantu Kultury

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na finał projektu Mary Rumi „Chór Ludzki”! Wydarzenie realizowane w ramach Desantu Kultury odbędzie się w środę 14 czerwca o godz. 17:00 w Zajezdni trolejbusowej. Finał Chóru Ludzkiego to nie tylko podsumowanie pracy uczestników warsztatów. Podczas finału wspólnie poczujemy magię chóru! Zaczniemy od wspólnej rozgrzewki muzycznej, następnie przedstawimy efekty ośmiomiesięcznej pracy […]

czytaj więcej