Przejdź do treści

Marta Andrzejczyk:

Śpiew korzeni

  • 17:00

  • Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

Tagi: live muzyka

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert Marty Andrzejczyk pt. „Śpiew korzeni”! Wydarzenie towarzyszące Finałowi 32. Konkursu Literackiego „O Różę Małego Księcia” odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 17:00 w Kamienicy Naujacka (ul. Dabrowszczaków 3).

Marta Andrzejczyk (śpiew) wraz z Bartkiem Fedorowiczem (gitara) w ubiegłej dekadzie spotkali się w olsztyńskim Teatrze Eurytmia, założonym i prowadzonym przez Marię Jenny Burniewicz. Teraz zabiorą nas w muzyczną podróż do świata poezji, prozy dziecięcej i młodzieżowej.
Podczas koncertu usłyszymy piosenki m.in. Marii Jenny Burniewicz, które tworzyła i które towarzyszyły spektaklom Teatru Eurytmia. Powrót do muzycznych korzeni teatralnych pozwoli odpowiedzieć na pytania: jak jesień maluje liście, jak bardzo zabiegane są mrówki, jak smacznie śpią chaty we mgle, o czym śnią woda i niebo, czym tka złoty pająk gniazdo we włosach czarownicy. Podczas koncertu odkryjemy też wiele innych, czarownych zagadek!

Marta Andrzejczyk to olsztynianka, pieśniarka, animatorka społeczno-kulturalna, aktorka Białego Teatru w Olsztynie, monodramistka.
Bartek Fedorowicz to absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie w klasie akordeonu. Jest wychowankiem olsztyńskiego zespołu Hitano. Współpracował z zespołem Romanca (obecnie z Gypsy Kings Tribute).

Wydarzenie odbywa się w ramach Finału 32. Konkursu Literackiego „O Różę Małego Księcia” 

MARTA ANDRZEJCZYK: ŚPIEW KORZENI
4 czerwca (niedziela) / godz. 17:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Wstęp wolny

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Finał Desantu Kultury

Kobiety. W ciszy. W tańcu. W obecności. Ze sobą i wobec siebie. W radości. W zachwycie. W bliskości. Przeglądające się w sobie nawzajem jak w lustrach. Bez oceny i rywalizacji.

czytaj więcej

Finał Desantu Kultury

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na finał projektu Rolanda Bilickiego „Muzyczna podróż – Gipsy Kings”! Wydarzenie realizowane w ramach Desantu Kultury odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godz. 18:00 w Zajezdni trolejbusowej. W koncercie finałowym realizowanych od marca warsztatów muzycznych wystąpi popularny zespół Roland & Gipsy Kings oraz oczywiście uczestnicy spotkań ze sztuką hiszpańkich Gitanos! […]

czytaj więcej