Przejdź do treści

CiałoShow: Ciało niewymuszone

performans

  • 18:00

  • Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

„Szczerość” – performans Marty Andrzejczyk
Czy we współczesnym świecie jest miejsce na szczerość wobec siebie samej, na szczerość wobec innych ludzi? Gdzie jest zgoda na autentyczność i akceptacja siebie takiej, jaką się jest? „Szczerość” to performatywny akt zastanowienia nad powszechnym zjawiskiem „upiększania” ciała; wspólne zastanowienie się nad ceną próby zatrzymania lub cofnięcia czasu, odmierzanego zmarszczkami.
„Szczerość” to refleksja nad pragnieniem zmiany tego, co powstało z natury, kompletne, a mimo to tak ochoczo przekształcane na wzór ustalonego społecznie kanonu.
„Szczerość” to maski, modyfikacje, poprawki – przeciwstawione ich ciężarowi.
„Szczerość” to poddane różnym procesom ciało, w przestrzeni głosów stojących po stronie jego prawdziwej natury. Po stronie szczerości.


Program wydarzenia:

PIĄTEK
18:00 – Ciało umiera: Dorota Sepczyńska (historyk filozofii), Katarzyna Jackowska-Enemuo (antropolożka kultury), Michalina Olejniczak (specjalistka anestezjologii i intensywnej terapii) // sala kameralna,
20:30 – Ciało wędruje: spacer kontemplacyjny z Katarzyną Jackowską-Enemuo // start: ul. Jagiellońska przy kościele św. Józefa,

SOBOTA
13:00 – Ciało kochane: tarcia i zwarcia. Kobiecy krąg tekstów i opowieści erotycznych z grupą Półkowniczki // sala na poddaszu,
17:00 – Ciała graniczne: wystawa prac Anny Drońskiej – wernisaż // Galeria Amfilada,
17:30 – Ciało niewymuszone: „Szczerość” – performans Marty Andrzejczyk // Galeria Amfilada,

NIEDZIELA
11:00 – Ciało w teatrze: warsztaty inspirowane filozofią Richarda Shustermana z Wojciechem Rydzio // sala na poddaszu. Obowiązują zapisy w formularzu w opisie wydarzenia, (BRAK WOLNYCH MIEJSC)
13:00 – Ciało w ruchu: uwolnij kręgosłup z Iwo Iną Łaźniewską // Galeria Amfilada. Obowiązują zapisy mailowe: imprezy@mok.olsztyn.pl, (BRAK WOLNYCH MIEJSC)
17:00 – Ciało w filozofii: „The Man in Gold” (reż. Paweł Kuczyński) – film dokumentalny o Richardzie Shustermanie i spotkanie z reżyserem // sala kameralna.

Partnerzy i partnerki wydarzenia:
Instytut Filozofii UWM
Półkowniczki

CiałoShow
3-5 (piątek-niedziela) listopada 2023
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Wstęp wolny

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia