CiałoShow: Ciało w ruchu

warsztaty

• Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

zapisy mailowe

Ciało w ruchu: uwolnij kręgosłup z Iwo Iną Łaźniewską (BRAK WOLNYCH MIEJSC)
Kręgosłup to strukturalny maszt ciała. Dźwiga cały twój ciężar, zbiera wszystkie obciążenia. Wsparty elastycznymi mięśniami grzbietu pozwala na lekkość pochylania się, skrętów na boki. Kręgosłup, to także płynny przekaz neurologiczny po rdzeniu do nerwów obwodowych – drożne połączenie między centralą sterowania ruchem i funkcjami ciała w mózgu, a każdym organem, narządem, więzadłem, tkanką w ciele.
Wesprzemy te przestrzenie w czasie praktyki świadomego ruchu w nurcie bodyfulness, wykorzystującym metodę Feldenkraisa, jako filozofię uważnej pracy z ciałem oraz jako podstawę biomechanicznych ruchów, świadomego czucia i szukania w ruchu przyjemności, a nie wysiłku.
Rozluźnimy mięśnie, nawilżymy powięzi i stawy, otworzymy klatkę piersiową, a wszystko bezpiecznie i w pełnej troski atmosferze, jaką stworzy dla nas prowadząca terapeutka ruchem.

Czas trwania: około 3 godziny

Prowadzenie:
Dr n. biol. Iwo Ina Łaźniewska, Instytut Bodyfulness
Terapeutka psychosomatyczna, psychotraumatolog, nauczycielka samoświadomości. Doktor nauk biologicznych zafascynowana neurobiologią i mechanizmami aktywowania energii życiowej w komórkach. Terapeuta i nauczyciel terapii biomanualnych Lifeimpression Bodywork (certyfikat Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). Twórczyni Instytutu Bodyfulness zajmującego się badaniami i propagowaniem systemu zintegrowanego wsparcia ciała, emocji i relacji poprzez odbudowywanie więzi z sobą, odpamiętywanie języka czucia, terapie psychosomatyczne oraz praktyki świadomości ciała poprzez ruch w głąb siebie z wykorzystaniem najnowszej neuronauki i wiedzy z zakresu biomechaniki ruchu.
Prowadzi sesje indywidualne, warsztaty terapeutyczne oraz cotygodniowe grupowe zajęcia dla kobiet i mężczyzn według autorskiego programu „Bodyfulness”© – lekcje uważności ciała i świadomego ruchu wspierane metodami pracy z ciałem wg Feldenkraisa, VanHowtena, Lowena oraz technikami medytacyjnymi i Mindfulness.

UWAGA: Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe imprezy@mok.olsztyn.pl Przyjęcie na warsztaty będzie potwierdzone mailem zwrotnym. (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

Uczestnicy powinni mieć ze sobą matę, poduszkę, kocyk, ręcznik pod głowę. Prosimy o wygodny, ciepły strój (jeśli bluza, to bez kaptura). Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy podany do zapisów.

Program wydarzenia:

PIĄTEK
18:00 – Ciało umiera: Dorota Sepczyńska (historyk filozofii), Katarzyna Jackowska-Enemuo (antropolożka kultury), Michalina Olejniczak (specjalistka anestezjologii i intensywnej terapii) // sala kameralna,
20:30 – Ciało wędruje: spacer kontemplacyjny z Katarzyną Jackowską-Enemuo // start: ul. Jagiellońska przy kościele św. Józefa,

SOBOTA
13:00 – Ciało kochane: tarcia i zwarcia. Kobiecy krąg tekstów i opowieści erotycznych z grupą Półkowniczki // sala na poddaszu,
17:00 – Ciała graniczne: wystawa prac Anny Drońskiej – wernisaż // Galeria Amfilada,
17:30 – Ciało niewymuszone: „Szczerość” – performans Marty Andrzejczyk // Galeria Amfilada,

NIEDZIELA
11:00 – Ciało w teatrze: warsztaty inspirowane filozofią Richarda Shustermana z Wojciechem Rydzio // sala na poddaszu. Obowiązują zapisy w formularzu w opisie wydarzenia, (BRAK WOLNYCH MIEJSC)
13:00 – Ciało w ruchu: uwolnij kręgosłup z Iwo Iną Łaźniewską // Galeria Amfilada. Obowiązują zapisy mailowe: imprezy@mok.olsztyn.pl, (BRAK WOLNYCH MIEJSC)
17:00 – Ciało w filozofii: „The Man in Gold” (reż. Paweł Kuczyński) – film dokumentalny o Richardzie Shustermanie i spotkanie z reżyserem // sala kameralna.

Partnerzy i partnerki wydarzenia:
Instytut Filozofii UWM
Półkowniczki